شریعه

شریعت، محل برداشتن آب از رودخانه

جنسیت اسم شریعه

دختر

شریعه به انگلیسی

shariee

تعداد شریعه ها در ایران

1,107

تلفظ شریعه به فارسی

شريعه

ریشه اسم شریعه

عربی

تلفظ شریعه به انگلیسی

/šariee/

رنگ اسم شریعه

قرمز

ابجد اسم شریعه

585

ابجد وسیط اسم شریعه

33

ابجد صغیر اسم شریعه

18

درباره نام شریعه

شریعه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شریعه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شریعه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,107 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شریعه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شریعه و معنی اسم شریعه

ریشه اسم شریعه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شریعه عربی می باشد و تلفظ شریعه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شريعه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šariee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شریعه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شریعه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شریعه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شریعه در فرهنگ فارسی عمید:
جایی از رودخانه که از آن وارد آب می‌شوند یا در آنجا آب برمی‌دارند، جای آب خوردن، جای آب برداشتن از رود.

معنی اسم شریعه در ثبت احوال

1- شریعت، شریعت؛ 2- (در قديم) محل در آمدن به آب، محل برداشتن آب از رودخانه و مانند آن.

حروف ابجد و طالع بینی نام شریعه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شریعه عدد " 585 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شریعه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شریعه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شریعه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شریعه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افق طلايي، آهو، شتاب، كوشا

ترکیب دو اسم محمد و فرید ( ستوده و بی مانند )

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

ارشک

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

نام مادر امام رضا (ع)، از القاب حضرت فاطمه (س)، نام گیاهی خوشبو

همدم، مصاحب، هم نشین، محبوب و مطلوب

هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید