شروان

درخت سرو

جنسیت اسم شروان

پسر

شروان به انگلیسی

sharvan

تعداد شروان ها در ایران

862

تلفظ شروان به فارسی

شروان

ریشه اسم شروان

فارسی

تلفظ شروان به انگلیسی

/šarvān/

رنگ اسم شروان

نارنجی

ابجد اسم شروان

557

ابجد وسیط اسم شروان

17

ابجد صغیر اسم شروان

17

درباره نام شروان

شروان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شروان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شروان که در انگلیسی به صورت sharvan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 862 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شروان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شروان و معنی اسم شروان

ریشه اسم شروان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شروان فارسی می باشد و تلفظ شروان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شروان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šarvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شروان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شروان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شروان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شروان در لغت نامه دهخدا:
به پارسی درخت سرو است، شیروان، ولایتی در جنوب شرقی قفقاز، در حوزه علیای نهر ارس و رود کورا و آن در قدیم از نواحی باب الابواب محسوب می شد.

معنی اسم شروان در ثبت احوال

1- (در فارسي) درخت سرو؛ 2- (اَعلام) [= شیروان] ناحیه و ولایت قدیم، کنار دریای خزر، جنوب شرقی کوههای قفقاز، که امروز بخشی از جمهوری آذربایجان است.

حروف ابجد و طالع بینی نام شروان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شروان عدد " 557 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شروان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شروان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شروان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شروان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا چون پری، زیباروی

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

روشنایی، نور

ترکیب دو اسم محمد و سام (ستوده و از شخصیت‌های شاهنامه)

ترکیب دو اسم محمد و اقبال ( ستوده و خوشبختی )

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

هدایت شده، نام امام زمان (عج)

روشن تر، درخشان تر، تابناک تر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید