شرمینه

منسوب به شرمین، شرمین

جنسیت اسم شرمینه

دختر

شرمینه به انگلیسی

sharmine

تعداد شرمینه ها در ایران

1,011

تلفظ شرمینه به فارسی

شَرمينه

ریشه اسم شرمینه

فارسی

تلفظ شرمینه به انگلیسی

/šarmine/

رنگ اسم شرمینه

زرد

ابجد اسم شرمینه

605

ابجد وسیط اسم شرمینه

29

ابجد صغیر اسم شرمینه

20

درباره نام شرمینه

شرمینه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شرمینه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شرمینه که در انگلیسی به صورت sharmine نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,011 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شرمینه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم شرمینه و معنی اسم شرمینه

ریشه اسم شرمینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شرمینه فارسی می باشد و تلفظ شرمینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَرمينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šarmine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شرمینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شرمینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شرمینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به شرمین
شرمین: محجوب، با حُجب و حیا، خجالت زده

معنی اسم شرمینه در ثبت احوال

(شرم + اينه (پسوند نسبت))، منسوب به شرمين، + شرمين.

حروف ابجد و طالع بینی نام شرمینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شرمینه عدد " 605 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شرمینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شرمینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شرمینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شرمینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به نجم، (مجاز) زیبا و درخشان مثل ستاره

منسوب به نور، روشن و درخشان

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

ترکیب دو اسم محمد و پدرام (ستوده و آراسته)

یگانه دانستن خداوند، یکتاپرستی

بزرگی و بخشندگی خداوند

نيكويی و نعمت برای ما

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید