شرف نسا

موجب آبرو

جنسیت اسم شرف نسا

دختر

شرف نسا به انگلیسی

sharaf-nesa

تعداد شرف نسا ها در ایران

528

تلفظ شرف نسا به فارسی

شَرف‌نسا

ریشه اسم شرف نسا

عربی

تلفظ شرف نسا به انگلیسی

/š.-nesā/

رنگ اسم شرف نسا

آبی

ابجد اسم شرف نسا

691

ابجد وسیط اسم شرف نسا

19

ابجد صغیر اسم شرف نسا

25

درباره نام شرف نسا

شرف نسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شرف نسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شرف نسا که در انگلیسی به صورت sharaf-nesa نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 528 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شرف نسا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم شرف نسا و معنی اسم شرف نسا

ریشه اسم شرف نسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شرف نسا عربی می باشد و تلفظ شرف نسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَرف‌نسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /š.-nesā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شرف نسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شرف نسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شرف نسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

موجب آبرو،‌ حرمت و اعتبار زنان

معنی اسم شرف نسا در ثبت احوال

موجب آبرو،‌ حرمت و اعتبار زنان.

حروف ابجد و طالع بینی نام شرف نسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شرف نسا عدد " 691 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شرف نسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شرف نسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شرف نسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شرف نسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هشتم، هشتمين، ثامن‌الائمه امام رضا(ع)

جدا کننده ی حق از باطل

گیسو، زلف

مولود با شکوه، زاده با شکوه و جلال

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

رزیتا، گل رز کوچک

ترکیب دو اسم امیر و کیان (فرمانروا و پادشاهان)

بنده خداوند شنوا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید