شرافت

بزرگ منشی، ارزشمندی

جنسیت اسم شرافت

دختر

شرافت به انگلیسی

sherafat

تعداد شرافت ها در ایران

37,599

تلفظ شرافت به فارسی

شرافت

ریشه اسم شرافت

عربی

تلفظ شرافت به انگلیسی

/še(a)rāfat/

رنگ اسم شرافت

قرمز

ابجد اسم شرافت

981

ابجد وسیط اسم شرافت

21

ابجد صغیر اسم شرافت

18

درباره نام شرافت

شرافت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شرافت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شرافت که در انگلیسی به صورت sherafat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 37,599 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شرافت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شرافت و معنی اسم شرافت

ریشه اسم شرافت

همانطور که گفتیم ریشه اسم شرافت عربی می باشد و تلفظ شرافت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شرافت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /še(a)rāfat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شرافت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شرافت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شرافت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شرافت در فرهنگ فارسی عمید :
شرف. بزرگی. بزرگواری. بزرگ مقداری.مجد. رفعت. قدر. نجابت و اصالت و بزرگواری و بلندقدری و بزرگ مرتبگی.

معنی اسم شرافت در فرهنگ فارسی :
باشرف شدن، باشرف بودن، بزرگواری، بزرگ وبلند
۱ -با شرف بودن . ۲ - بزرگواری ارجمندی . یا شرافت قدر . بزرگ قدر بودن . یا شرافت منسب . از حیث نسب و خاندان ارجمند بودن .

معنی اسم شرافت در ثبت احوال

1- حالتي در شخص كه او را از ارتكاب رذايل باز مي‌دارد؛ 2- بزرگ منشي، بزرگواري.

حروف ابجد و طالع بینی نام شرافت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شرافت عدد " 981 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شرافت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شرافت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شرافت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شرافت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به نور، روشن، درخشان، (به مجاز) زیباروی

منسوب به آرمین

نرم خویی، مهربانی

یاران، یاری دهندگان، یاران پیامبر اسلام (ص)

دانشمند، فیلسوف، پزشک، دانا، خردمند، از نام های پروردگار

دامنه کوه، دامن

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

زیبا و با طراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید