شراره

درخشش، روشنی، جرقه

جنسیت اسم شراره

دختر

شراره به انگلیسی

sharareh

تعداد شراره ها در ایران

50,844

تلفظ شراره به فارسی

شَراره

ریشه اسم شراره

عربی

تلفظ شراره به انگلیسی

/šarāre/

رنگ اسم شراره

قرمز

ابجد اسم شراره

706

ابجد وسیط اسم شراره

22

ابجد صغیر اسم شراره

13

درباره نام شراره

شراره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شراره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شراره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 50,844 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شراره

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شراره و معنی اسم شراره

ریشه اسم شراره

همانطور که گفتیم ریشه اسم شراره عربی می باشد و تلفظ شراره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شَراره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šarāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شراره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شراره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شراره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شراره در فرهنگ فارسی معین:
واحد شرار، جرقه .

معنی اسم شراره در فرهنگ فارسی عمید:
ریزۀ آتش که به ‌هوا می‌پرد؛ جرقه.


معنی اسم شراره در ثبت احوال

۱- شرار، پاره‌اي از آتش كه به هواي پرد، جرقه، اخگر؛ ۲- (به مجاز) درخشش، روشني.

حروف ابجد و طالع بینی نام شراره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شراره عدد " 706 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شراره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شراره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شراره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شراره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرهيزگار، باتقوا، لقب نهمين امام شيعيان

ترکیب دو اسم محمد و توفیق ( ستوده و کامیابی )

آتش جاوید، از شخصیتهای شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

ترکیب دو اسم فهیم و رضا (دانا و خشنود)

ويژگي آن كه جهان را مي‌بيند

مهدیس، مانند ماه

فرزند، نسل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید