شجاع الدین

شجاع و دلير در راه دين

جنسیت اسم شجاع الدین

پسر

شجاع الدین به انگلیسی

shojaeoddin

تعداد شجاع الدین ها در ایران

2,384

تلفظ شجاع الدین به فارسی

شجاع‌الدين

ریشه اسم شجاع الدین

عربی

تلفظ شجاع الدین به انگلیسی

/šojāeoddin/

رنگ اسم شجاع الدین

صورتی

ابجد اسم شجاع الدین

469

ابجد وسیط اسم شجاع الدین

37

ابجد صغیر اسم شجاع الدین

28

درباره نام شجاع الدین

شجاع الدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شجاع الدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شجاع الدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شجاع الدین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شجاع الدین و معنی اسم شجاع الدین

ریشه اسم شجاع الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم شجاع الدین عربی می باشد و تلفظ شجاع الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شجاع‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šojāeoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شجاع الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شجاع الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شجاع الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شجاع و دلیر در راه دین ، آن که در دفاع از دین شجاع است ، دلیر در آیین

معنی اسم شجاع الدین در ثبت احوال

۱- شجاع و دلير در راه دين؛ ۲- (اَعلام) ۱) شجاع‌الدین خورشید لر: نخستین اتابک [حدود ۵۸۰-۶۲۰ قمری] و بنیانگذار سلسله‌ي اتابکان لر کوچک موسوم به خورشیدیان یا عباسیان؛ ۲) شجاع‌الدین محمود لر: اتابک لر کوچک [۷۳۰-۷۵۰ قمری] .

حروف ابجد و طالع بینی نام شجاع الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شجاع الدین عدد " 469 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شجاع الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شجاع الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شجاع الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شجاع الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

آن که خداوند یار ویاور اوست

درختچه‌ای زینتی همیشه سبز با گل‌های درشت و زیبا

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

سورن، نام سردار دلیر ایرانی

آزاده، جوانمرد، کریم

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

آگاه، هوشیار، زرنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران