شب بو

نام نوعی گیاه که عطر گل های آن در شب بیشتر است.

جنسیت اسم شب بو

دختر

شب بو به انگلیسی

shab bu

تعداد شب بو ها در ایران

3,660

تلفظ شب بو به فارسی

شب ‌بو

ریشه اسم شب بو

فارسی

تلفظ شب بو به انگلیسی

/šab bu/

رنگ اسم شب بو

طلایی

ابجد اسم شب بو

310

ابجد وسیط اسم شب بو

10

ابجد صغیر اسم شب بو

13

درباره نام شب بو

شب بو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شب بو دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شب بو که در انگلیسی به صورت shab bu نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,660 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شب بو

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شب بو و معنی اسم شب بو

ریشه اسم شب بو

همانطور که گفتیم ریشه اسم شب بو فارسی می باشد و تلفظ شب بو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شب ‌بو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šab bu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شب بو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شب بو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شب بو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شب بو در فرهنگ فارسی عمید :
گیاهی زینتی باساقۀ بلند و گل‌هایی به رنگ‌های مختلف؛ شب‌انبوی؛ خیرو؛ خیری؛ هیری؛ زراوشان.

معنی اسم شب بو در فرهنگ فارسی معین :
گیاهی است از تیره صلبیان که زینتی است و به س بب دارا بودن گل های معطر و زیبا غالباً در باغچه ها کشت می شود. شب بوی ، شقاری ، شمشم ، خمخم ، خیرو، خیری نیز گفته می شود.

معنی اسم شب بو در ثبت احوال

۱- (در گياهي) گلي معطر و زينتي در رنگ‌هاي مختلف با ساقه‌ي بلند كه مصرف دارويي داشته؛ ۲- گياه اين گل كه دو ساله يا دائمي و زينتي است و انواع متعدد دارد، خيري.

حروف ابجد و طالع بینی نام شب بو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شب بو عدد " 310 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شب بو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شب بو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شب بو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شب بو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

آنچه خداوند خواهد، هنگام تعجب و تحسین برای دفع چشم بد گفته می شود، چشمِ بد دور

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

صاحب اسب تندرو، نام سومین پادشاه سلسله کیانی

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

دوست و یاور ماه، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و مراد (ستوده و آرزو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید