شباهنگ

مرغ سحر، بلبل، ستاره ای که پیش از صبح طلوع می کند

جنسیت اسم شباهنگ

دختر

شباهنگ به انگلیسی

shabahang

تعداد شباهنگ ها در ایران

885

تلفظ شباهنگ به فارسی

شباهَنگ

ریشه اسم شباهنگ

فارسی

تلفظ شباهنگ به انگلیسی

/šabāhang/

رنگ اسم شباهنگ

صورتی

ابجد اسم شباهنگ

378

ابجد وسیط اسم شباهنگ

18

ابجد صغیر اسم شباهنگ

18

درباره نام شباهنگ

شباهنگ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شباهنگ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شباهنگ، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 885 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شباهنگ

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شباهنگ و معنی اسم شباهنگ

ریشه اسم شباهنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم شباهنگ فارسی می باشد و تلفظ شباهنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شباهَنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šabāhang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شباهنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شباهنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شباهنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شباهنگ در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست‌شناسی) مرغ سحر، مرغ سحرخوان، بلبل.
۲. (نجوم) ستارۀ صبح، ستا رۀ کاروان‌کش، شعری

معنی اسم شباهنگ در لغت نامه دهخدا:
شب آهنگ، قصدکننده به وقت شب، قصد آمدن در شب، قصد کردن کاری در شب.

معنی اسم شباهنگ در ثبت احوال

(= شب آهنگ) ۱- (در قديم) (در نجوم) شِعراي يماني، ستاره‌ي بامدادي، ستاره‌ي سهيل؛ ۲- نام پرنده‌اي (بلبل)، شب آهنگ كننده، مرغ سحر، مرغ سحرخوان.

حروف ابجد و طالع بینی نام شباهنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شباهنگ عدد " 378 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شباهنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شباهنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شباهنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شباهنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مخففِ پادشاه، بزرگ

بوی خوش

فردوس، بهشت

مؤنث حنیف، درست و پاک، راستین، خداپرست

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

بینا و آگاه

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

مونث خالد، جاودان، پاینده، همیشگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید