شایسته

دارای ویژگی مطلوب، مناسب، سزاوار و در خور، لایق

جنسیت اسم شایسته

دختر

شایسته به انگلیسی

shayesteh

تعداد شایسته ها در ایران

52,794

تلفظ شایسته به فارسی

شايسته

ریشه اسم شایسته

فارسی

تلفظ شایسته به انگلیسی

/šāyeste/

رنگ اسم شایسته

بنفش

ابجد اسم شایسته

776

ابجد وسیط اسم شایسته

20

ابجد صغیر اسم شایسته

20

درباره نام شایسته

شایسته یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شایسته را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شایسته، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 52,794 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شایسته

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شایسته و معنی اسم شایسته

ریشه اسم شایسته

همانطور که گفتیم ریشه اسم شایسته فارسی می باشد و تلفظ شایسته در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شايسته " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāyeste/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شایسته بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شایسته در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شایسته در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شایسته در فرهنگ فارسی:
۱ - درخور سزاوار لایق . ۲ - محترم .

معنی اسم شایسته در فرهنگ فارسی معین:
۱ - سزاوار. ۲ - محترم .

معنی اسم شایسته در فرهنگ فارسی عمید:
شایان؛ درخور؛ لایق؛ سزاوار.

معنی اسم شایسته در ثبت احوال

(صفت فاعلي از شايستن)، ۱- داراي ويژگي مطلوب، مناسب، سزاوار و در خور، لايق؛ ۲- داراي توانايي‌هاي لازم براي به دست آوردن چيزي يا انجام دادن كاري.

حروف ابجد و طالع بینی نام شایسته

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شایسته عدد " 776 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شایسته گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شایسته چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شایسته

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شایسته

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

آوازهای خوش

باد جنوب، باد سرد

گل سرخ، گل رز

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

آن که دارنده و صاحب اختیار چیزی یا کسی باشد

صیقلی، پاک و پاکیزه

نام چشمه‌ای در بهشت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران