شایا

شایسته، لایق، سزاوار

جنسیت اسم شایا

دختر

شایا به انگلیسی

shaya

تعداد شایا ها در ایران

842

تلفظ شایا به فارسی

شايا

ریشه اسم شایا

فارسی

تلفظ شایا به انگلیسی

/šāyā/

رنگ اسم شایا

نیلی

ابجد اسم شایا

312

ابجد وسیط اسم شایا

12

ابجد صغیر اسم شایا

6

درباره نام شایا

شایا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شایا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شایا که در انگلیسی به صورت shaya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 842 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شایا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم شایا و معنی اسم شایا

ریشه اسم شایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شایا فارسی می باشد و تلفظ شایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شايا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شایسته، شایان، سزاوار


معنی اسم شایا در لغت نامه دهخدا:
نام مسجدی در اصفهان از بناهای تاریخی ایران

معنی اسم شایا در ثبت احوال

(= شايسته)، ( شايسته.

حروف ابجد و طالع بینی نام شایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شایا عدد " 312 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گرامی‌تر، آزاد‌تر، جوانمرد‌تر، بزرگ‌تر، از نام‌هاي خداوند

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

پيرو يكی از فرقه‌های تصوف، درويش

بانویی که در شیردوشگاه شیر گوسفندان را می دوشد

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

تابان، درخشان، پرتو افشان

صاحب فضل و هنر، نام برادر امام حسین (ع)

فرازنده، دادخواه، رساننده حدیث از حضرت رسول (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید