شاهرود

رود بزرگ، نوعی ساز

جنسیت اسم شاهرود

پسر

شاهرود به انگلیسی

shahrud

تعداد شاهرود ها در ایران

627

تلفظ شاهرود به فارسی

شاهرود

ریشه اسم شاهرود

فارسی

تلفظ شاهرود به انگلیسی

/šāhrud/

رنگ اسم شاهرود

طلایی

ابجد اسم شاهرود

516

ابجد وسیط اسم شاهرود

24

ابجد صغیر اسم شاهرود

21

درباره نام شاهرود

شاهرود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شاهرود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شاهرود، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 627 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شاهرود

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شاهرود و معنی اسم شاهرود

ریشه اسم شاهرود

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاهرود فارسی می باشد و تلفظ شاهرود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاهرود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāhrud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شاهرود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شاهرود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شاهرود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شاهرود در لغت نامه دهخدا:
آب بزرگ، رود بزرگ، مطلق رود بزرگ، نام سازی است که آن را شهرود نیز گویند، نام سازی است مانند نی که اکثر و اغلب رومیان دارند و در بزم و رزم بنوازند.
معنی اسم شاهرود در فرهنگ فارسی:
۱. رود بزرگ رودخانه بزرگ رودخانه عظیم ۲. ساز سیم بزرگ آلات موسیقی تار بمی که در اکثر سازها بندند مقابل نوعی ساز شهرود، نام یکی از شهرهای ایران.

معنی اسم شاهرود در ثبت احوال

(شاه = جزء پيشين بعضي از كلمه‌هاي مركب به معني «اصلي» و «مهم» + رود = فرزند به ويژه پسر)، 1- (به مجاز) فرزند (پسر) عزيز و گرامي؛ 2- رودخانه‌ي اصلی و بزرگ؛ 3- (اَعلام) 1) رودی در شمال غربی ایران به طول 205 کیلومتر، که از پیوستن طالقان رود الموت رود در حوالی رودبار تشکیل می‌شود و پس از گذشتن از لوشان و منجیل به سفیدرود می‌ريزد؛ 2) نام رودی در شهرستان خلخال به طول 66 کیلومتر که از کوه‌هاي طالش سرچشمه می‌گيرد و در جنوب خلخال به قزل اوزن می‌ريزد؛ 3) نام شهرستانی در شمال شرقی است ان سمنان.

حروف ابجد و طالع بینی نام شاهرود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شاهرود عدد " 516 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شاهرود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شاهرود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شاهرود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شاهرود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر جمشید پادشاه پیشدادی

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

مانند آب پاک و زلال

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

روش، قاعده، حالت، وضع

مهربان تر، خوشخوتر

نعناع، گیاهی کاشتنی و خوشبو

زيبا و تابناک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید