شاهد

گواه، (به مجاز) محبوب، خداي تعالي، عالی

جنسیت اسم شاهد

پسر

شاهد به انگلیسی

shahed

تعداد شاهد ها در ایران

3,867

تلفظ شاهد به فارسی

شاهِد

ریشه اسم شاهد

عربی

تلفظ شاهد به انگلیسی

/šāhed/

رنگ اسم شاهد

آبی

ابجد اسم شاهد

310

ابجد وسیط اسم شاهد

10

ابجد صغیر اسم شاهد

13

درباره نام شاهد

شاهد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شاهد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شاهد که در انگلیسی به صورت shahed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,867 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شاهد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم شاهد و معنی اسم شاهد

ریشه اسم شاهد

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاهد عربی می باشد و تلفظ شاهد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاهِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāhed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شاهد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شاهد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شاهد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شاهد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. [جمع: شُهود] (حقوق) کسی که در دادگاه دربارۀ موضوع مورد بحث شهادت می‌دهد.
۲. کسی که امری یا واقعه‌ای را به ‌چشم خود دیده باشد و گواهی بدهد؛ گواه.
۳. (اسم) (ادبی) جمله یا عبارتی از نثر یا نظم ک ه برای اثبات معنی لغت یا موضوعی بیاورند.
۴. [قدیمی، مجاز] معشوق؛ محبوب.
۵. مرد یا زن خوب‌رو.
۶. (صفت) بازماندگان شهید: فرزند شاهد، دانشگاه شاهد .
۷. آنچه با آن بتوان وجود چیز دیگر را اثبات کرد.

معنی اسم شاهد در فرهنگ فارسی معین:
۱. گواه، گواهی دهنده ۲. مثال ۳. خوبروی، ج . شهود.

معنی اسم شاهد در فرهنگ فارسی:
۱. کسی که امری یا واقعه ای را مشاهده کرده، حاضر، گواه، جمع : شهود. ۲. جمله یا عبارتی که موید صحت استعمال یک لغت یا اصطلاح باشد. ۳. مثال. ۴. مرد خوبروی، محبوب، معشوق. ۵. خدای تعالی. ۶. اثریست که مشاهده در قلب ایجاد کند و آن مطابق است با حقیقت آن چه که از صورت مشهود بر قلب ظاهر می شود .

معنی اسم شاهد در ثبت احوال

۱- گواه، حاضر، مرد خوبروي؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) محبوب، خداي تعالي؛ ۳- (در تصوف) خداوند به اعتبار ظهور و حضور در قلب سالك؛ ۴- (در قديم) (به مجاز) عالي، خوب، دلپذير.

حروف ابجد و طالع بینی نام شاهد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شاهد عدد " 310 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شاهد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شاهد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شاهد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شاهد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

زنده کننده، زندگی بخش، تعمید دهنده، نام پسر زکریا از پیامبران بنی‌اسرائیل

گلبرگ گل یاس، (به مجاز) زيبا و با طراوت، شاداب و جذاب

زياد شونده، زياد، افزون

منسوب به نار، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

گل انار

منسوب به نجم، (مجاز) زیبا و درخشان مثل ستاره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید