شانا

باد ملایم، مقام و منزلت

جنسیت اسم شانا

دختر

شانا به انگلیسی

shana

تعداد شانا ها در ایران

1,455

تلفظ شانا به فارسی

شانا

ریشه اسم شانا

کردی , عربی

تلفظ شانا به انگلیسی

/šānā/

رنگ اسم شانا

صورتی

ابجد اسم شانا

352

ابجد وسیط اسم شانا

4

ابجد صغیر اسم شانا

10

درباره نام شانا

شانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شانا که در انگلیسی به صورت shana نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,455 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شانا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شانا و معنی اسم شانا

ریشه اسم شانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شانا کردی , عربی می باشد و تلفظ شانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در کردی به معنای باد ملایم و در عربی به معنای مقام، شان و منزلت

معنی اسم شانا در ثبت احوال

مقام و شأن در حالت نصبي عربي با تخفيف تنوين آخر.

حروف ابجد و طالع بینی نام شانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شانا عدد " 352 " و ابجد وسیط " 4 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرمانبردار، اهلی

پرچین، حصار، دیواره

ترکیب دو اسم محمد و سدیس (ستوده و نام یک قبیله)

حوری زیبا چشم

ترکیب دو اسم محمد و مهزیار (ستوده و صاحب کوهستان)

جرعه، سیراب

بخشش، عطا، نامی از نام‌های خدای تعالی

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر، فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید