شاران

شهرستان

جنسیت اسم شاران

دختر

شاران به انگلیسی

sharan

تعداد شاران ها در ایران

477

تلفظ شاران به فارسی

شاران

ریشه اسم شاران

فارسی

تلفظ شاران به انگلیسی

/šārān/

رنگ اسم شاران

صورتی

ابجد اسم شاران

552

ابجد وسیط اسم شاران

12

ابجد صغیر اسم شاران

12

درباره نام شاران

شاران یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شاران دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شاران که در انگلیسی به صورت sharan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 477 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شاران

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شاران و معنی اسم شاران

ریشه اسم شاران

همانطور که گفتیم ریشه اسم شاران فارسی می باشد و تلفظ شاران در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاران " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šārān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شاران بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شاران در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شاران در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شهرستان، نام مکانی که کراسوس از اشکانیان شکست خورد، مرکز استان پَکتیکا در شرق افغانستان

معنی اسم شاران در ثبت احوال

(شار = شهر + ان (پسوند مکان))،1- شهرستان؛ 2- (اعلام) 1) نام جایی که کراسوس (kerāsus) از اشکانیان شکست خود؛ 2) شاران مرکز استان پَکتیا در شرق افغانستان؛ 3) نام روستایی در شهرستان کرمانشاه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شاران

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شاران عدد " 552 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شاران گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شاران چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شاران

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شاران

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

زیبایی سپیده دم، (به مجاز) زیبا

خاورشناس و پزشک آلمانی

پسر باهوش

بردبار، شکیبا، صبور

طاها، نام سوره بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

كنايه از زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید