شادیه

منسوب به شادی، جشن، خوشحالی، سرور

جنسیت اسم شادیه

دختر

شادیه به انگلیسی

shadiyeh

تعداد شادیه ها در ایران

7,546

تلفظ شادیه به فارسی

شاديه

ریشه اسم شادیه

فارسی

تلفظ شادیه به انگلیسی

/šādiye/

رنگ اسم شادیه

صورتی

ابجد اسم شادیه

320

ابجد وسیط اسم شادیه

20

ابجد صغیر اسم شادیه

14

درباره نام شادیه

شادیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شادیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شادیه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 7,546 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شادیه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم شادیه و معنی اسم شادیه

ریشه اسم شادیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم شادیه فارسی می باشد و تلفظ شادیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاديه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šādiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شادیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شادیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شادیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به شادی
شادی: جشن، خوشحالی، سرور

معنی اسم شادیه در ثبت احوال

(شادي+ ه (پسوند نسبت))، منسوب به شادي، شادي.

حروف ابجد و طالع بینی نام شادیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شادیه عدد " 320 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شادیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شادیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شادیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شادیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماهشاد، زیباروی خوشحال

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

بنده خالص خداوند، بسیار راستگو و درستکار

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

سعادتمند، نیک بخت، فرخنده، همایون

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

گران‌مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زيد از خاندان گرامی امام حسن مجتبی (ع)

نام پیامبری از بنی اسرائیل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید