شادیا

بانوی شاد، دختر شاد و سرخش

جنسیت اسم شادیا

دختر

شادیا به انگلیسی

shadiya

تعداد شادیا ها در ایران

1,008

تلفظ شادیا به فارسی

شاديا

ریشه اسم شادیا

فارسی

تلفظ شادیا به انگلیسی

/šādiyā/

رنگ اسم شادیا

قرمز

ابجد اسم شادیا

316

ابجد وسیط اسم شادیا

16

ابجد صغیر اسم شادیا

10

درباره نام شادیا

شادیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شادیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شادیا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,008 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شادیا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم شادیا و معنی اسم شادیا

ریشه اسم شادیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم شادیا فارسی می باشد و تلفظ شادیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شاديا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šādiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شادیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شادیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شادیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به شادی
شادی: جشن، خوشحالی، سرور

معنی اسم شادیا در ثبت احوال

(شادي+ ا (پسوند نسبت))، منسوب به شادي.

حروف ابجد و طالع بینی نام شادیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شادیا عدد " 316 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شادیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شادیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شادیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شادیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

مادر، پایه و اساسی

شاه پری‌ها، عنبر

مهربان و خوشحال، (به مجاز) ويژگی آن كه دارای شادی و مهربانی است

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

منسوب به سریر، تخت پادشاهی

مهربان

نوعي گل سرخ و صورتي، گياهي از خانواده ثعلب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید