شادن

بچه آهو، آهوی بره

جنسیت اسم شادن

دختر

شادن به انگلیسی

shaden

تعداد شادن ها در ایران

1,419

تلفظ شادن به فارسی

شادِن

ریشه اسم شادن

عربی

تلفظ شادن به انگلیسی

/šāden/

رنگ اسم شادن

نارنجی

ابجد اسم شادن

355

ابجد وسیط اسم شادن

7

ابجد صغیر اسم شادن

13

درباره نام شادن

شادن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شادن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شادن که در انگلیسی به صورت shaden نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,419 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شادن

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم شادن و معنی اسم شادن

ریشه اسم شادن

همانطور که گفتیم ریشه اسم شادن عربی می باشد و تلفظ شادن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شادِن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šāden/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شادن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شادن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شادن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به مجاز زیبا، شاداب و دلنشین

معنی اسم شادن در لغت‌نامه دهخدا:
آهوبره مستغنی از مادر، آهو بره بی‌نیاز شده از مادر که سرون برآورده باشد، بچه آهو، آهو بره سرو برآورده

معنی اسم شادن در فرهنگ معین:
آهو بره

معنی اسم شادن در ثبت احوال

۱- (در قديم) آهوي جوان كه تازه شاخ بر آورده ۲- (به مجاز) زیبا و شاداب.

حروف ابجد و طالع بینی نام شادن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شادن عدد " 355 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شادن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شادن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شادن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شادن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا روی شاد و خرم

نام نوعی گل زیبا

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

شأن و شکوه ماه

روشن تر، درخشان تر، تابناک تر

لطیف بودن، (به مجاز) مهربان

پرهيزگار، باتقوا، لقب نهمين امام شيعيان

شقایق، لاله

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید