شادمهر

مهربان و خوشحال، (به مجاز) ويژگی آن كه دارای شادی و مهربانی است

جنسیت اسم شادمهر

پسر

شادمهر به انگلیسی

shad-mehr

تعداد شادمهر ها در ایران

9,444

تلفظ شادمهر به فارسی

شادمهر

ریشه اسم شادمهر

فارسی

تلفظ شادمهر به انگلیسی

/š.-mehr/

رنگ اسم شادمهر

طلایی

ابجد اسم شادمهر

550

ابجد وسیط اسم شادمهر

22

ابجد صغیر اسم شادمهر

19

درباره نام شادمهر

شادمهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شادمهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شادمهر که در انگلیسی به صورت shad-mehr نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 9,444 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شادمهر

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شادمهر و معنی اسم شادمهر

ریشه اسم شادمهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم شادمهر فارسی می باشد و تلفظ شادمهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شادمهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /š.-mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شادمهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شادمهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شادمهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از شاد (خوشحال) + مهر (محبت یا خورشید)
(به مجاز) ویژگی آن که دارای شادی و مهربانی است.

معنی اسم شادمهر در ثبت احوال

۱- (به مجاز) ويژگي آن كه داراي شادي و مهرباني است؛ ۲- (اَعلام) ۱) شهر يا جايگاهي در نيشابور؛ ۲) نام روستايي در تربت حيدريه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شادمهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شادمهر عدد " 550 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شادمهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شادمهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شادمهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شادمهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرهیزکاری، پارسایی، پاکدامنی

خورشید، آفتاب، نام نود و یکمین سوره در قرآن کریم

هشدار

ترکیب دو اسم محمد و ظاهر (ستوده و آشکار)

ترکیب دو اسم محمد و سپهر (ستوده و آسمان)

نام گلی خوشبو، یاسمن

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

بچه مار، بچه اژدها، نام خلیفه سوم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید