شادمان

شاد، خوشحال و مسرور

جنسیت اسم شادمان

پسر

شادمان به انگلیسی

shadman

تعداد شادمان ها در ایران

4,138

تلفظ شادمان به فارسی

شادمان

ریشه اسم شادمان

فارسی

تلفظ شادمان به انگلیسی

/šād(e)mān/

رنگ اسم شادمان

بنفش

ابجد اسم شادمان

396

ابجد وسیط اسم شادمان

12

ابجد صغیر اسم شادمان

18

درباره نام شادمان

شادمان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شادمان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شادمان که در انگلیسی به صورت shadman نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,138 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شادمان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم شادمان و معنی اسم شادمان

ریشه اسم شادمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم شادمان فارسی می باشد و تلفظ شادمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شادمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šād(e)mān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شادمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شادمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شادمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شادمان در فرهنگ فارسی عمید:
شاد و خوشحال، خوش و خرم، (قید) [قدیمی] با شادی و خوشحالی.

معنی اسم شادمان در فرهنگ معین:
شاد، شادان، خوشحال، از روی شادی با خوشحالی.

معنی اسم شادمان در لغت‌نامه دهخدا:
مرکب از: شاد + مان بمعنی شادمنش، خوشحال و شاد، خرم، خوش، خوشوقت، شادان، شادانه، مرح، نشیط، ناشط، مسرور، بهیج، مبتهج، فَرِح، مساعد.
معنی اسم شادمان در فرهنگ فارسی:
خوش وخرم، (صفت) شاد، شادان، خوشحال، از روی شادی، با خوشحالی.

معنی اسم شادمان در ثبت احوال

۱- شاد، خوشحال و مسرور؛ ۲- (در حالت قيدي) با شادي و خوشحالي، شادمانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام شادمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شادمان عدد " 396 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شادمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شادمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شادمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شادمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به نور، روشن، درخشان، (به مجاز) زیباروی

قرار، عهد

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

منسوب به مهران، دارنده‌ی مهر، فروغ خورشید

یاران، یاری دهندگان، یاران پیامبر اسلام (ص)

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

ستاره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید