سیمین

ساخته شده از نقره، نقره‌اي رنگ، سفيد و درخشان، (به مجاز) زيبا

جنسیت اسم سیمین

دختر

سیمین به انگلیسی

simin

تعداد سیمین ها در ایران

115,242

تلفظ سیمین به فارسی

سيمين

ریشه اسم سیمین

فارسی

تلفظ سیمین به انگلیسی

/simin/

رنگ اسم سیمین

بنفش

ابجد اسم سیمین

170

ابجد وسیط اسم سیمین

26

ابجد صغیر اسم سیمین

17

درباره نام سیمین

سیمین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سیمین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سیمین که در انگلیسی به صورت simin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 115,242 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سیمین

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سیمین و معنی اسم سیمین

ریشه اسم سیمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم سیمین فارسی می باشد و تلفظ سیمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سيمين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /simin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سیمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سیمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سیمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سیمین در فرهنگ فارسی عمید:
آنچه سفید و به رنگ نقره باشد. هر چیزی که از نقره ساخته شده باشد.

معنی اسم سیمین در فرهنگ فارسی معین :
نقره‌ای، سفید، روشن، خوب، ظریف.

معنی اسم سیمین در لغت‌نامه دهخدا :
نقره گین، منسوب به سیم و نقره، منسوب به سیم، از سیم ساخته یا سیم در آن بکار برده. (از: سیم ، نقره + ین ، پسوند نسبت ) پهلوی «سیمن» (نقره‌ای ) و «اسیمین» (نقره‌ای). از سیم ساخت ه.

معنی اسم سیمین در ثبت احوال

(سيم = نقره + ين (پسوند نسبت))، ۱- ساخته شده از نقره، نقره‌اي رنگ، سفيد و درخشان؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام سیمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سیمین عدد " 170 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سیمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سیمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سیمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سیمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و باقر (ستوده و شکافنده)

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

بازمانده یا پنهان

حشره‌ای زیبا با بال‌های نازک و رنگارنگ، حکم، فرمان، در ادبیات مظهر عاشق

همنشین، همدم، آتش

منسوب به ثمین، گران‌بها

ترکیب دو اسم امیر و پرهام (فرمانروا و فرشته خوبی)

داننده، آگاه، عالم، دانشمند، از نام‌های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران