سیما

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

جنسیت اسم سیما

دختر

سیما به انگلیسی

sima

تعداد سیما ها در ایران

264,105

تلفظ سیما به فارسی

سيما

ریشه اسم سیما

عربی

تلفظ سیما به انگلیسی

/simā/

رنگ اسم سیما

طلایی

ابجد اسم سیما

111

ابجد وسیط اسم سیما

15

ابجد صغیر اسم سیما

12

درباره نام سیما

سیما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سیما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سیما، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 264,105 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سیما

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم سیما و معنی اسم سیما

ریشه اسم سیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم سیما عربی می باشد و تلفظ سیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /simā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سیما در فرهنگ فارسی عمید :
روی، چهره، صورت. [قدیمی] ناصیه، پیشانی. [قدیمی] علامت، هیئت.

معنی اسم سیما در لغت‌نامه دهخدا :
نشان و علامتی که شناخته شود بدان خیر و شر، نشان، علامت.

معن ی اسم سیما در فرهنگ معین :
چهره، قیافه، علامت، هیئت.

معنی اسم سیما در ثبت احوال

۱- چهره، صورت؛ ۲- (در قديم) نشان و حالتي در صورت انسان كه مبين حالات دروني باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سیما عدد " 111 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مشرق

نعمت، نرم و لطیف، از نامهای بهشت

یاری، کمک

ترکیب دو اسم امیر و معز (فرمانروا و عزت دهنده)

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

حرمت داشتن، بزرگواری، شکوه

جانشین، فرزند صالح، شایسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید