سیف

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

جنسیت اسم سیف

پسر

سیف به انگلیسی

seyf

تعداد سیف ها در ایران

1,140

تلفظ سیف به فارسی

سِيف

ریشه اسم سیف

عربی

تلفظ سیف به انگلیسی

/seyf/

رنگ اسم سیف

قرمز

ابجد اسم سیف

150

ابجد وسیط اسم سیف

18

ابجد صغیر اسم سیف

15

درباره نام سیف

سیف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سیف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سیف که در انگلیسی به صورت seyf نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,140 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سیف

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سیف و معنی اسم سیف

ریشه اسم سیف

همانطور که گفتیم ریشه اسم سیف عربی می باشد و تلفظ سیف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سِيف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /seyf/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سیف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سیف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سیف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سیف در فرهنگ فارسی عمید:
ساحل دریا، ساحل رود. شمشیر.

معنی اسم سیف در فرهنگ معین:
شمشیر.

معنی اسم سیف در فرهنگ فارسی:
نوعی ماهی دریایی که منقار درازی شبیه شمشیر دارد (شمشیر ماهی)، شمشیر، ساحل، دریا،ساحل رود، جمع : اسیاف. موی دم اسب. ساحل رودبار یا هر ساحل که باشد یا ساحل دریای عمان.

معنی اسم سیف در لغت‌نامه دهخدا:
شمشی ر زدن. بشمشیر کسی را زدن. شکافته شدن. ماهی. قسمی از ماهی موی دم اسب. ساحل دریا و ساحل رودبار یا هر ساحل که باشد یا ساحل دریای عمان. کناره‌ی دریا.

معنی اسم سیف در ثبت احوال

۱- (در قديم) شمشير؛ ۲- ساحل دريا، كناره‌ي دريا.

حروف ابجد و طالع بینی نام سیف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سیف عدد " 150 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سیف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سیف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سیف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سیف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سجده کننده بر خانه خدا

دارنده‌ی جلوه‌ آفتاب و كسی كه تابش مهر دارد، نام یکی از پادشاهان كابل

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

خندان و خوشحال، (به مجاز) زيبا و شاد

شبيه به نيل

جوانمرد

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

منسوب به رامين، دختر خوشحال و بانشاط

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید