سیرانوش

خوشنودی و رضایت مندی جاودان

جنسیت اسم سیرانوش

دختر

سیرانوش به انگلیسی

siranush

تعداد سیرانوش ها در ایران

1,858

تلفظ سیرانوش به فارسی

سيرانوش

ریشه اسم سیرانوش

فارسی , پهلوی

تلفظ سیرانوش به انگلیسی

/sirānuš/

رنگ اسم سیرانوش

نیلی

ابجد اسم سیرانوش

627

ابجد وسیط اسم سیرانوش

27

ابجد صغیر اسم سیرانوش

24

درباره نام سیرانوش

سیرانوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سیرانوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سیرانوش، به خاطر ریشه فارسی , پهلوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,858 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سیرانوش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سیرانوش و معنی اسم سیرانوش

ریشه اسم سیرانوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم سیرانوش فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ سیرانوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سيرانوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sirānuš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سیرانوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سیرانوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سیرانوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سیر در پهلوی به معنی راضی و خشنود و انوش به معنای جاویدان، روی هم به معنی خوشنودی و رضایت مندی جاودان - نام دیگر شیرین همسر خسروپرویز پادشاه ساسانی

معنی اسم سیرانوش در ثبت احوال

[سير (در پهلوي) راضي و خشنود + انوش= جاويدان]، خوشنودي و رضايت‌مندي جاودان.

حروف ابجد و طالع بینی نام سیرانوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سیرانوش عدد " 627 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سیرانوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سیرانوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سیرانوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سیرانوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کشاورز، نام چند شخصیت تاریخی

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

بنده پروردگار بی نیاز

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

بنده ی نور

آرتین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید