سپیده

سحرگاه، سفیدی و روشنایی صبح

جنسیت اسم سپیده

دختر

سپیده به انگلیسی

sepide

تعداد سپیده ها در ایران

234,327

تلفظ سپیده به فارسی

سپيده

ریشه اسم سپیده

فارسی

تلفظ سپیده به انگلیسی

/sepide/

رنگ اسم سپیده

آبی

ابجد اسم سپیده

81

ابجد وسیط اسم سپیده

23

ابجد صغیر اسم سپیده

20

درباره نام سپیده

سپیده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سپیده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سپیده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 234,327 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سپیده

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سپیده و معنی اسم سپیده

ریشه اسم سپیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم سپیده فارسی می باشد و تلفظ سپیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سپيده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sepide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سپیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سپیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سپیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سپیده در فرهنگ فارسی عمید :
سفیدی و روشنایی صبح. (زیست شناسی) [قدیمی] = سفیده. [قدیمی] = سفیداب.

معنی اسم سپیده در لغت‌نامه دهخدا:
(مرکب) (از: سپید + َه، پسوند صفت ساز) در پهلوی «سپتک ». گلی است. گیاهی است شبیه نی بوریا. پهنای روشنی صبح صادق. سفیدآبی که زنان بر روی مالند و آن اقسام می باشد.

معنی اسم سپیده در فرهنگ معین :
روشنایی کمی که هنگام آغاز صبح در آسمان مشرق پدیدار می شود، سفیده.

سپیده نامی برای زنان به معنی سحرگاه است.

معنی اسم سپیده در ثبت احوال

1- روشني كم رنگ آسمان در افق مشرق قبل از طلوع آفتاب؛ 2- (در قديم) سفيداب؛ ذره و براده‌ي قلع.

حروف ابجد و طالع بینی نام سپیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سپیده عدد " 81 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سپیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سپیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سپیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سپیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و اسحاق (ستوده و خندان)

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

مورد اعتماد خداوند

ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

ترکیب دو اسم امیر و اردلان (پادشاه و درستی)

زيبا، رعنا

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

نام مادر امام محمد تقی (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران