سپهرداد

نام داماد داریوش که در شجاعت ممتاز بود

جنسیت اسم سپهرداد

پسر

سپهرداد به انگلیسی

sepehr dad

تعداد سپهرداد ها در ایران

807

تلفظ سپهرداد به فارسی

سپهرداد

ریشه اسم سپهرداد

فارسی

تلفظ سپهرداد به انگلیسی

/sepehr dād/

رنگ اسم سپهرداد

بنفش

ابجد اسم سپهرداد

276

ابجد وسیط اسم سپهرداد

26

ابجد صغیر اسم سپهرداد

26

درباره نام سپهرداد

سپهرداد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سپهرداد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سپهرداد که در انگلیسی به صورت sepehr dad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 807 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سپهرداد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سپهرداد و معنی اسم سپهرداد

ریشه اسم سپهرداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم سپهرداد فارسی می باشد و تلفظ سپهرداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سپهرداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sepehr dād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سپهرداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سپهرداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سپهرداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سپهرداد در لغت نامه دهخدا:
داماد داریوش، والی ولایت ینیانی و سردار جنگ گرانیک که در شجاعت ممتاز بود. وی با سپاهی نیرومند به همراهی چهل تن از خویشاوندان خود که همه مردمی جنگی بودند، به مقدونی ها حمله کرد و بسیاری از سپاهیان دشمن را مجروح و مقتول ساخت، ولی بدست مقدونی ها کشته شد.

معنی اسم سپهرداد در ثبت احوال

(اَعلام) نام داماد داريوش كه در شجاعت ممتاز بود.

حروف ابجد و طالع بینی نام سپهرداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سپهرداد عدد " 276 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سپهرداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سپهرداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سپهرداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سپهرداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

ترکیب دو اسم محمد و موسی ( ستوده و از آب گرفته شده )

بخشش، مذهب

آفريننده، از نام ها و صفات خداوند

بزرگواری، عظمت، شکوه، از صفات خداوند كه به مقام كبريايي او اشاره دارد

ترکیب دو اسم محمد و سمیع (ستوده و شنوا)

منسوب به سال، سالانه

مهربانی، زنی که به دلیل محبت به فرزندانش ازدواج نکند، از القاب حضرت فاطمه (س)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید