سپهدار

فرمانده سپاه، سپهسالار، فرمانروا، پادشاه

جنسیت اسم سپهدار

پسر

سپهدار به انگلیسی

sepahdar

تعداد سپهدار ها در ایران

4,462

تلفظ سپهدار به فارسی

سِپَهدار

ریشه اسم سپهدار

فارسی

تلفظ سپهدار به انگلیسی

/sepahdār/

رنگ اسم سپهدار

زرد

ابجد اسم سپهدار

272

ابجد وسیط اسم سپهدار

22

ابجد صغیر اسم سپهدار

22

درباره نام سپهدار

سپهدار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سپهدار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سپهدار که در انگلیسی به صورت sepahdar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,462 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سپهدار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سپهدار و معنی اسم سپهدار

ریشه اسم سپهدار

همانطور که گفتیم ریشه اسم سپهدار فارسی می باشد و تلفظ سپهدار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سِپَهدار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sepahdār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سپهدار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سپهدار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سپهدار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سپهدار در فرهنگ فارسی عمید:
سپهسالار

معنی اسم سپهدار در لغت‌نامه دهخدا:
رئیس لشکر که امور جنگ به او مفوض باشد، خداوند لشکر، سرلشکر، دارنده ٔ سپاه، آنکه حافظ و نگهبان سپاه باشد.

معنی اسم سپهدار در ثبت احوال

۱- فرمانده سپاه، سپهسالار؛ ۲- فرمانروا، پادشاه.

حروف ابجد و طالع بینی نام سپهدار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سپهدار عدد " 272 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سپهدار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سپهدار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سپهدار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سپهدار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیس، موی بلند سر، نام صورت فلکی در آسمان نیم‌کره‌ی شمالی

ترکیب دو اسم حمید و رضا (ستوده و خشنودی)

بسيار سپاسگزار

ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

شگفت انگیز، عالی، فوق العاده، فتنه، آشوب

ترکیب دو اسم محمد و یاسین (ستوده و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

آریایی و آتش پاک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید