سپاس

حمد، ستايش

جنسیت اسم سپاس

پسر

سپاس به انگلیسی

sepas

تعداد سپاس ها در ایران

663

تلفظ سپاس به فارسی

سپاس

ریشه اسم سپاس

فارسی

تلفظ سپاس به انگلیسی

/sepās/

رنگ اسم سپاس

قرمز

ابجد اسم سپاس

123

ابجد وسیط اسم سپاس

5

ابجد صغیر اسم سپاس

17

درباره نام سپاس

سپاس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سپاس پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سپاس که در انگلیسی به صورت sepas نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 663 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سپاس

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سپاس و معنی اسم سپاس

ریشه اسم سپاس

همانطور که گفتیم ریشه اسم سپاس فارسی می باشد و تلفظ سپاس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سپاس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sepās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سپاس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سپاس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سپاس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سپاس در فرهنگ فارسی عمید:
۱. حمد، ثنا، درود، ستایش.
۲. شکر
۳. لطف، شفقت.
۴. [قدیمی] منت.

معنی اسم سپاس در ثبت احوال

۱- قدرداني و حق‌شناسي از نيكي‌هاي كسي، شكر، شكرگزاري؛ ۲- حمد، ستايش.

حروف ابجد و طالع بینی نام سپاس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سپاس عدد " 123 " و ابجد وسیط " 5 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سپاس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سپاس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سپاس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سپاس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

ترکیب دو اسم امیر و آریا (فرمانروا و نجیب)

یاد کننده، ستایش کننده حق، روضه خوان، شریف

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

پهلوان، دلاور

نگهداری كردن

ظرف شيشه‌ای شراب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید