سونیا

نورِ نياكان، خرد و عقل

جنسیت اسم سونیا

دختر

سونیا به انگلیسی

suniya

تعداد سونیا ها در ایران

91,818

تلفظ سونیا به فارسی

سونيا

ریشه اسم سونیا

ترکی , فارسی , یونانی

تلفظ سونیا به انگلیسی

/suniyā/

رنگ اسم سونیا

آبی

ابجد اسم سونیا

127

ابجد وسیط اسم سونیا

19

ابجد صغیر اسم سونیا

19

درباره نام سونیا

سونیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سونیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سونیا، به خاطر ریشه ترکی , فارسی , یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 91,818 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سونیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سونیا و معنی اسم سونیا

ریشه اسم سونیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سونیا ترکی , فارسی , یونانی می باشد و تلفظ سونیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سونيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /suniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سونیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سونیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سونیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختری که در اجتماع رتبه بالایی داشته باشد. در هندوستان به معنی عزیز و دوست داشتنی است.


معنی اسم سونیا در ثبت احوال

(سو = نور + نيا) ۱- نورِ نياكان؛ ۲- (در يوناني) خرد و عقل.

حروف ابجد و طالع بینی نام سونیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سونیا عدد " 127 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سونیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سونیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سونیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سونیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و معصومه (بسیار دوست داشتنی و بی‌گناه)

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

صاحب هستی و وجود

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

ترکیب دو اسم محمد و عرفان (ستوده و معرفت)

صدای جریان شدید آب

مخلوق، بشر، انسان، آدمی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران