سوشیانت

نجات دهنده، منجی موعود در دين زرتشتي

جنسیت اسم سوشیانت

پسر

سوشیانت به انگلیسی

sushiyant

تعداد سوشیانت ها در ایران

2,691

تلفظ سوشیانت به فارسی

سوشيانت

ریشه اسم سوشیانت

اوستایی

تلفظ سوشیانت به انگلیسی

/sušiyānt/

رنگ اسم سوشیانت

صورتی

ابجد اسم سوشیانت

827

ابجد وسیط اسم سوشیانت

23

ابجد صغیر اسم سوشیانت

26

درباره نام سوشیانت

سوشیانت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سوشیانت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سوشیانت، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,691 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سوشیانت

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم سوشیانت و معنی اسم سوشیانت

ریشه اسم سوشیانت

همانطور که گفتیم ریشه اسم سوشیانت اوستایی می باشد و تلفظ سوشیانت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سوشيانت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sušiyānt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سوشیانت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سوشیانت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سوشیانت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سوشیانت در لغت‌نامه دهخدا :
نجات دهنده، هر یک از موعودان دین زردشتی

معنی اسم سوشیانت در ثبت احوال

۱- به معني نجات دهنده؛ ۲- (اَعلام) منجی موعود در دين زرتشتي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سوشیانت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سوشیانت عدد " 827 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سوشیانت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سوشیانت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سوشیانت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سوشیانت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) آن كه بتوان بر او تكيه كرد، تکیه‌گاه، ستون

ترکیب دو اسم فهیم و رضا (دانا و خشنود)

نام یکی از قله‌های سلسله کوه‌های زاگرس، نام روستایی در شهرستان ایذه در استان خوزستان

مانند ماه، زیبارو

زینت دهنده گل، از شخصیتهای شاهنامه

آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد

ترکیب دو اسم محمد و آراد (ستوده و بخشنده)

سرشناس، مشهور، محبوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید