سوسن

نام نوعی گل زیبا

جنسیت اسم سوسن

دختر

سوسن به انگلیسی

susan

تعداد سوسن ها در ایران

174,195

تلفظ سوسن به فارسی

سوسن

ریشه اسم سوسن

فارسی

تلفظ سوسن به انگلیسی

/susan/

رنگ اسم سوسن

نارنجی

ابجد اسم سوسن

176

ابجد وسیط اسم سوسن

8

ابجد صغیر اسم سوسن

23

درباره نام سوسن

سوسن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سوسن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سوسن، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 174,195 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سوسن

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سوسن و معنی اسم سوسن

ریشه اسم سوسن

همانطور که گفتیم ریشه اسم سوسن فارسی می باشد و تلفظ سوسن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سوسن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /susan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سوسن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سوسن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سوسن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سوسن در فرهنگ فارسی عمید :
گیاهی پیازدار از خانوادۀ زنبق، با برگ های باریک و دراز و گل های زیبا و خوشبو به رنگ زرد، کبود یا سفید که در انواع مختلف وجود دارد.

معنی اسم سوسن در فرهنگ معین :
گیاهی پیازدار از خانوادۀ زنبق، با برگ های باریک و دراز و گل های زیبا و خوشبو به رنگ زرد، کبود یا سفید که در انواع مختلف وجود دارد.

معنی اسم سوسن در فرهنگ فارسی :
گیاهی پیازدارا طایفه زنبق، دارای برگهای باریک، و دراز و گل‌های زیبا و خوشبو برنگ زرد و کبود یا سفید، و بانواع مختلف. گیاهی است از تیره سوسنی‌ها که جزو گیاهان تک لپه‌ای جام و کاسه نگین است. گلی است فصلی و دارای گل‌های زیبا و درشت به رنگ‌های مختلف. اصل این گیاه از اروپا و ژاپن و آمریکای شمالی و هیمالیاست.

معنی اسم سوسن در لغت‌نامه دهخدا :
گلی است معروف و آن چهار قسم می باشد: یکی سفید و آنرا سوسن آزاد میگویند، ده زبان دارد و دیگری کبود و آنرا سوسن ازرق می خوانند و دیگری زرد و آنرا سوسن ختایی می نامند و چهار م الوان میشود و آن زرد، سفید و کبود میباشد و آنرا سوسن آسمانی گویند، و بیخ آنرا ایرسا خوانند و این چهار قسم هم صحرایی و بوستانی میشود.

معنی اسم سوسن در ثبت احوال

1- (گياهي) گياهي پياز دار و تك لپه‌اي، با برگ‌هاي باريك و دراز كه انواع وحشي و پرورشي دارد؛ 2- گل اين گياه كه معمولاً درشت، خوشه‌اي، و به رنگ ها و اشكال مختلف است.
بعضي انواع آن خاصيت دارويي دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سوسن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سوسن عدد " 176 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سوسن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سوسن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سوسن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سوسن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

آگاه، بینا، از نامهای خداوند

خواهش و خواسته، ستایش کننده، آرزو

جاوید، جاویدان، دارای روان جاوید

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

ترکیب دو اسم محمد و بهزاد (ستوده و نيك نژاد)

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

روزگار، وقت، هنگام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران