سودا

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

جنسیت اسم سودا

دختر

سودا به انگلیسی

sowda

تعداد سودا ها در ایران

64,515

تلفظ سودا به فارسی

سودا

ریشه اسم سودا

ترکی , عربی

تلفظ سودا به انگلیسی

/so(w)dā/

رنگ اسم سودا

قرمز

ابجد اسم سودا

71

ابجد وسیط اسم سودا

11

ابجد صغیر اسم سودا

17

درباره نام سودا

سودا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سودا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سودا، به خاطر ریشه ترکی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 64,515 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سودا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سودا و معنی اسم سودا

ریشه اسم سودا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سودا ترکی , عربی می باشد و تلفظ سودا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سودا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /so(w)dā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سودا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سودا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سودا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سودا در فرهنگ فارسی :
معامله، داد و ستد، خرید و فروش، آب سودا، نوشابه گازدار، آب دارای اسیدکربنیک، (صفت) مونث اسود، سیاه. یکی از اخلاط چهارگانه که مقر آن طحال است. مالیخولیا، وسواس. خیال فاسد. دلگیری، ملالت. هوی و هوس، میل شدید. عشق. یا سر ( به کسر اول و تشدید یا تخفیف دوم ) و سودائ . اسرار و اندیشه‌های باطن.

معنی اسم سودا در فرهنگ فارسی معین :
داد و ستد، خرید و فروش. آب دارای گاز کربنیک. مؤنث اسود، سیاه. یکی از اخلاط چهارگانه که جای آن طحال است. وسواس. مالیخولیا، وهم. هوی و هوس. عشق.

معنی اسم سودا در فرهنگ فارسی عمید :
معامله، داد و ستد، خرید و فروش. (طب قدیم) از اخلاط چهارگانۀ بدن. (طب قدیم) مرض مالیخولیا، فساد فکر، خیال بافی. [قدیمی، مجاز] عشق. (طب قدیم) جنون. [قدیمی، مجاز] هوا و هوس. نوشابۀ گازدار حاوی گازکربنیک. مادۀ قلیایی سفیدرنگ، بی بو و تلخ که در صنایع شیشه سازی و مواد غذایی به کار می‌رود، آب سودا.

معنی اسم سودا در ثبت احوال

۱- (به مجاز) فكر، خيال، شور و شوق؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) علاقه‌ي شديد به كسي يا چيزي، عشق.

حروف ابجد و طالع بینی نام سودا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سودا عدد " 71 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سودا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سودا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سودا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سودا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای گل های بسیار

فایده‌ دهنده، سودمند

ترکیب دو اسم محمد و قدیر (ستوده و توانا)

جوانمرد لشكر، شجاع و دلير

منسوب به گل، به رنگ گل سرخ، سرخ

فروخورنده خشم، بردبار، خاموش

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

پادشاه ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران