سهی

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم سهی

دختر

سهی به انگلیسی

sohi

تعداد سهی ها در ایران

909

تلفظ سهی به فارسی

سُهی

ریشه اسم سهی

فارسی , عربی

تلفظ سهی به انگلیسی

/sohi/

رنگ اسم سهی

زرد

ابجد اسم سهی

75

ابجد وسیط اسم سهی

15

ابجد صغیر اسم سهی

12

درباره نام سهی

سهی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سهی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سهی، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 909 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سهی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سهی و معنی اسم سهی

ریشه اسم سهی

همانطور که گفتیم ریشه اسم سهی فارسی , عربی می باشد و تلفظ سهی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سُهی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sohi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سهی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سهی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سهی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سهی در فرهنگ فارسی عمید:
راست و بلند

معنی اسم سهی در فرهنگ فارسی:
راست، رسته، ایستاده، کشیده، صفت سرو، سروسهی، سها

معنی اسم سهی در ثبت احوال

ممالِ سها (= سها)،م سها.

حروف ابجد و طالع بینی نام سهی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سهی عدد " 75 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سهی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سهی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سهی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سهی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام نوعی درخت

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

بنده ی خدای بازگرداننده

مانند ماه

نام یکی از پیغمبران باستانی ایران

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

ای ایران

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید