سندس

پارچه ی ابریشمیِ لطیف و گران بها، (به مجاز) گل‌های ظریف و رنگارنگ

جنسیت اسم سندس

دختر

سندس به انگلیسی

sondos

تعداد سندس ها در ایران

1,412

تلفظ سندس به فارسی

سُندُس

ریشه اسم سندس

عربی

تلفظ سندس به انگلیسی

/sondos/

رنگ اسم سندس

نارنجی

ابجد اسم سندس

174

ابجد وسیط اسم سندس

6

ابجد صغیر اسم سندس

21

درباره نام سندس

سندس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سندس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سندس که در انگلیسی به صورت sondos نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,412 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سندس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سندس و معنی اسم سندس

ریشه اسم سندس

همانطور که گفتیم ریشه اسم سندس عربی می باشد و تلفظ سندس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سُندُس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sondos/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سندس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سندس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سندس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سندس در فرهنگ فارسی عمید:
پارچۀ ابریشمی زربفت؛ دیبای لطیف و گران‌بها؛ دیبا.

معنی اس م سندس در فرهنگ فارسی معین:
پارچه ابریشمی زربفت .

معنی اسم سندس در ثبت احوال

۱- (در قديم) پارچه‌ي ابريشميِ لطيف و گران‌بها؛ ۲- (به مجاز) گلهاي ظريف و رنگارنگ.

حروف ابجد و طالع بینی نام سندس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سندس عدد " 174 " و ابجد وسیط " 6 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سندس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سندس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سندس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سندس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاکیزه ترین زن، پاکدامن ترین بانو

بردبار، شکیبا، صبور

ظاهر كسی يا چيزی، خصلت‌های نيكو و پسنديده

شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

دارنده مهر و محبت

آداب، رسوم، اندیشه، هنر، شیوه‌ی زندگی، شعور، تربيت اجتماعی

ترکیب دو اسم محمد و ماکان (ستوده و شجاع)

ترکیب دو اسم محمد و مهدی (ستوده و هدایت شده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید