سنبل

نام گلی خوش بو

جنسیت اسم سنبل

دختر

سنبل به انگلیسی

sonbol

تعداد سنبل ها در ایران

3,063

تلفظ سنبل به فارسی

سنبل

ریشه اسم سنبل

عربی

تلفظ سنبل به انگلیسی

/sonbol/

رنگ اسم سنبل

نارنجی

ابجد اسم سنبل

142

ابجد وسیط اسم سنبل

10

ابجد صغیر اسم سنبل

16

درباره نام سنبل

سنبل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سنبل دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سنبل که در انگلیسی به صورت sonbol نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,063 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سنبل

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سنبل و معنی اسم سنبل

ریشه اسم سنبل

همانطور که گفتیم ریشه اسم سنبل عربی می باشد و تلفظ سنبل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سنبل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sonbol/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سنبل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سنبل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سنبل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سنبل در فرهنگ فارسی عمید :
۱. (زیست‌شناسی) خوشۀ جو یا گندم؛ خوشه.
۲. (زیست‌شناسی) گیاهی از تیرۀ سوسنی‌ها با برگ‌های دراز و گل‌های خوشه‌ای به رنگ بنفش.
۳. [مجا ز] زلف معشوق.

معنی اسم سنبل در لغت نامه دهخدا :
گیاهی است از تیره ٔ سوسنی ها جزو تک لپه ای ها با جام و کاسه ٔ رنگین و دارای گلهای بنفش خوشه ای است و چون زود گل میدهد و گلش زیبا و خوشرنگ و خوش بو است مورد توجه است و جزو گیاهان زینتی است و پیاز آنرا در گلدانها میکارند. بهترین نوع آن سنبل هندی است.

معنی اسم سنبل در ثبت احوال

1- (در گياهي) گلِ خوشه‌اي بلند، به هم فشرده و معطر به رنگهاي قرمز، آبي، سفيد و زرد، گياه همين گل؛ 2-(در قديم) (به مجاز) گيسو، زلف.

حروف ابجد و طالع بینی نام سنبل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سنبل عدد " 142 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سنبل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سنبل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سنبل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سنبل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث رافع بالا برنده، اوج دهنده

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

مونس، هم صحبت، یار

یاور و مددکار دین

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

صفیه

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید