سنبله

ششمین صورت فلکی، خوشه بعضی گیاهان

جنسیت اسم سنبله

دختر

سنبله به انگلیسی

sonbole

تعداد سنبله ها در ایران

1,242

تلفظ سنبله به فارسی

سنبله

ریشه اسم سنبله

فارسی

تلفظ سنبله به انگلیسی

/sonbole/

رنگ اسم سنبله

قرمز

ابجد اسم سنبله

147

ابجد وسیط اسم سنبله

15

ابجد صغیر اسم سنبله

21

درباره نام سنبله

سنبله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سنبله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سنبله، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,242 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سنبله

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سنبله و معنی اسم سنبله

ریشه اسم سنبله

همانطور که گفتیم ریشه اسم سنبله فارسی می باشد و تلفظ سنبله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سنبله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sonbole/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سنبله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سنبله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سنبله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سنبله در لغت نامه دهخدا:
یک خوشه گندم و جو و مثل آن، خوشه، گونه ای که از آرایش گل است که گلهای فرعی بدون دم گل به محور اصلی گل متصل باشد، نام برج ششم و آن بصورت دختر است دامن فروهشته و سر او بمغرب و شمال و پای او بمشرق و جنوب، دست چپ آویخته دارد با پهلوی خود و دست راست او بلند است برابر دوش و خوشه گندم را بدان دست گرفته

معنی اسم سنبله در فرهنگ معین:
۱. یک خوشه ۲. از صورت های فلکی جنوبی و ششمین برج از بروج دوازده گانه که خورشید شهریور ماه در آن دیده می شود.

معنی اسم سنبله در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (نجوم) ششمین صورت فلکی منطقهالبروج ۲. ششمین برج از برج های دوازده گانه، برابر با شهریور، خوشه ۳. (زیست شناسی) یک خوشه جو یا گندم، خوشه

معنی اسم سنبله در ثبت احوال

1- (در گياهي) نوعي گل آذين كه گلهاي بدون دم‌گل آن در اطراف يك محور جمع مي‌شوند؛ 2- خوشه‌ي بعضي گياهان مانند گندم و جو؛ 3- (در نجوم)؛ صورت ششم از صورتهاي فلكيِ منطقه البروج، واقع در استواي سماوي، كه به شكل دوشيزه‌اي خو شه‌ي سنبل به دست، تجسم شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام سنبله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سنبله عدد " 147 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سنبله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سنبله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سنبله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سنبله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبنم صبحگاهی

شکوه و جلال، عظمت، دارای قدرت، نیرومند و با شکوه

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

نام دختر امام موسی کاظم (ع) و مادر امام جعفرصادق (ع)

دختر زیبا و با نمک

آتش عشق

رفیع، والا

تکه یا قطعه‌ای از بلور، نام همسر داریوش پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید