سنان

سرنیزه، نابودکننده دشمن

جنسیت اسم سنان

پسر

سنان به انگلیسی

senan

تعداد سنان ها در ایران

1,275

تلفظ سنان به فارسی

سِنان

ریشه اسم سنان

عربی

تلفظ سنان به انگلیسی

/senān/

رنگ اسم سنان

زرد

ابجد اسم سنان

161

ابجد وسیط اسم سنان

5

ابجد صغیر اسم سنان

17

درباره نام سنان

سنان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سنان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سنان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,275 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سنان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سنان و معنی اسم سنان

ریشه اسم سنان

همانطور که گفتیم ریشه اسم سنان عربی می باشد و تلفظ سنان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سِنان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /senān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سنان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سنان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سنان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام شهری در اسپانیا واقع در ایالت کاتالونیا، سنان ابن ثابت اخترشناس، ریاضی دان و پزشک بغدادی رئیس پزشکان بغداد در قرن ۴ هجری

معنی اسم سنان در لغت نامه دهخدا:
سرنیزه، نیزه، تیزی هر چیز، سر هر چیز

معنی اسم سنان در فرهنگ معین:
سرنیزه

معنی اسم سنان در فرهنگ فارسی عمید:
قطعه آهن نوک تیز که بر سر چوب دستی یا نیزه نصب کنند، سرنیزه

معنی اسم سنان در ثبت احوال

۱- نیزه؛ ۲- قسمت تیز نوک نیزه؛ ۳- نوکِ تیز هر چیز؛ ۴- (اعلام) ۱) سنان ابن ثابت [قرن ۴هجری] اخترشناس، ریاضی دان و پزشک بغدادی رئیس پزشکان بغداد؛ ۲) شیخ الجبل [قرن۶هجری] مشهور به سِنان ابن سلمان، رئیس اسماعیلیان شام، که در سال ۵۵۷ از سوی رهبر اسماعیلیان الموت به آنجا فرستاده شد و توانست اسماعیلیان را در آنجا به صورت قدرتی درآورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سنان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سنان عدد " 161 " و ابجد وسیط " 5 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سنان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سنان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سنان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سنان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی، فروغ

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

باد بسیار ملایم ؛ (در قدیم) بوی خوش.

گنجشک ماده، صیپورا

بنده پروردگار هدایت کننده

پسر آریایی

نرگس نو شکفته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید