سمیع

شنونده، شنوا، نامی از نام‌های خدای تعالی

جنسیت اسم سمیع

پسر

سمیع به انگلیسی

samie

تعداد سمیع ها در ایران

4,110

تلفظ سمیع به فارسی

سَميع

ریشه اسم سمیع

عربی

تلفظ سمیع به انگلیسی

/samie/

رنگ اسم سمیع

نیلی

ابجد اسم سمیع

180

ابجد وسیط اسم سمیع

24

ابجد صغیر اسم سمیع

18

درباره نام سمیع

سمیع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سمیع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سمیع که در انگلیسی به صورت samie نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,110 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سمیع

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سمیع و معنی اسم سمیع

ریشه اسم سمیع

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمیع عربی می باشد و تلفظ سمیع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَميع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samie/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمیع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمیع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمیع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سمیع در فرهنگ فارسی عمید:
[جمع: سُمَعاء] [قدیمی] سامع، شنونده، شنوا، (اسم، صفت) از صفات باری تعالی.

معنی اسم سمیع در فرهنگ معین:
شنوا، جمع: سمعاء، از اسماء خداوند.

معنی اسم سمیع در لغت‌نامه دهخدا:
شنواننده، شنونده، شنوا، صفتی از صفات باری تعالی و معنی آن داننده ٔ هر چیز.

معنی اسم سمیع در فرهنگ فارسی:
(صفت) شنونده، سامع، شنوا، جمع: سمعائ، نامی از نامهای خدای تعالی.

معنی اسم سمیع در ثبت احوال

(عربي) ۱- از نام‌هاي خداوند؛ ۲- (در قديم) شنوا.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمیع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمیع عدد " 180 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمیع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمیع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمیع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمیع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ارث برنده، میراث بر، از نام های خداوند

نام نوعی گل، نسترن

سلاخ شتر، آسان، راحت،متمایل به سوی چپ

روشن، درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

ماه روشن و درخشان

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

تکیه‌گاه و ستون دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید