سمیحه

بزرگوار

جنسیت اسم سمیحه

دختر

سمیحه به انگلیسی

samihea

تعداد سمیحه ها در ایران

510

تلفظ سمیحه به فارسی

سَميحه

ریشه اسم سمیحه

عربی

تلفظ سمیحه به انگلیسی

/samiheā/

رنگ اسم سمیحه

سبز

ابجد اسم سمیحه

123

ابجد وسیط اسم سمیحه

27

ابجد صغیر اسم سمیحه

24

درباره نام سمیحه

سمیحه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سمیحه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سمیحه که در انگلیسی به صورت samihea نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 510 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سمیحه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم سمیحه و معنی اسم سمیحه

ریشه اسم سمیحه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمیحه عربی می باشد و تلفظ سمیحه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَميحه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samiheā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمیحه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمیحه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمیحه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث سمیح، بزرگوار، عظیم

معنی اسم سمیحه در ثبت احوال

(مؤنث سميح)، بزرگوار، عظيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمیحه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمیحه عدد " 123 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمیحه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمیحه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمیحه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمیحه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوه و شوکت داشتن

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

منسوب به گیل، نام طایفه ای در گیلان

روشنایی و فروغ ماه، ماهشید، پرتو ماه

بهره ها و نصیبهای دین

اراده، انگیزه، بلند نظری، جوانمردی، آرزو

ترکیب دو اسم محمد و میثم (ستوده و اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع))

گرد آفرید، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید