سمن

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

جنسیت اسم سمن

دختر

سمن به انگلیسی

saman

تعداد سمن ها در ایران

2,874

تلفظ سمن به فارسی

سَمَن

ریشه اسم سمن

فارسی

تلفظ سمن به انگلیسی

/saman/

رنگ اسم سمن

قرمز

ابجد اسم سمن

150

ابجد وسیط اسم سمن

6

ابجد صغیر اسم سمن

15

درباره نام سمن

سمن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سمن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سمن، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,874 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سمن

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سمن و معنی اسم سمن

ریشه اسم سمن

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمن فارسی می باشد و تلفظ سمن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَمَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saman/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سمن در لغت نامه دهخدا:
گل سه برگ را گویند، یعنی گیاهی و رستنیی هست که آنرا سه برگه میگویند. گل آن است و آن مدور وصدبرگ و یاسمنی رنگ میباشد. و بعضی گویند گلی باشد پنج برگ و سفید و خوشبوی که آنرا و شیر خوانند.

معنی اسم سمن در فرهنگ فارسی عمید:
= یاسمین

معنی اسم سمن در ثبت احوال

۱- نام گياهي (رازقي)، ياسمن؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) چهره‌ي سفيد و لطيف و همينطور بوي خوش.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمن عدد " 150 " و ابجد وسیط " 6 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

کسی که سرشت و خون او پاک است

دارای قدرت، توانا

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

گل سرخ، ناز و کرشمه

شبيه به نيل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید