سمن ناز

زيباروي داراي ناز و كرشمه

جنسیت اسم سمن ناز

دختر

سمن ناز به انگلیسی

saman-naz

تعداد سمن ناز ها در ایران

1,128

تلفظ سمن ناز به فارسی

سَمن‌ناز

ریشه اسم سمن ناز

فارسی

تلفظ سمن ناز به انگلیسی

/s.-nāz/

رنگ اسم سمن ناز

نیلی

ابجد اسم سمن ناز

208

ابجد وسیط اسم سمن ناز

16

ابجد صغیر اسم سمن ناز

28

درباره نام سمن ناز

سمن ناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سمن ناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سمن ناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,128 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سمن ناز

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سمن ناز و معنی اسم سمن ناز

ریشه اسم سمن ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمن ناز فارسی می باشد و تلفظ سمن ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَمن‌ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /s.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمن ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمن ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمن ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیباروی دارای ناز و کرشمه ،زیبا همچون یاس و خوش ادا

معنی اسم سمن ناز در ثبت احوال

(سَمن + ناز= كرشمه، ناز و غمزه) (به مجاز) زيباروي داراي ناز و كرشمه.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمن ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمن ناز عدد " 208 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمن ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمن ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمن ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمن ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حمله کننده، لقب امیر المومنین علی (ع)

بسيار سپاسگزار

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

لطیف بودن، (به مجاز) مهربان

نو، تازه

منسوب به رَزان، سنجیده شده، با وقار و آراسته

ترکیب دو اسم امیر و حمزه (پادشاه و شیر بیشه)

بنده‌ی خدای بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید