سمن رخ

آن که چهره ای سفید و لطیف چون سمن دارد

جنسیت اسم سمن رخ

دختر

سمن رخ به انگلیسی

saman-rokh

تعداد سمن رخ ها در ایران

1,766

تلفظ سمن رخ به فارسی

سَمن‌رخ

ریشه اسم سمن رخ

فارسی

تلفظ سمن رخ به انگلیسی

/s.-rokh/

رنگ اسم سمن رخ

بنفش

ابجد اسم سمن رخ

950

ابجد وسیط اسم سمن رخ

14

ابجد صغیر اسم سمن رخ

23

درباره نام سمن رخ

سمن رخ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سمن رخ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سمن رخ که در انگلیسی به صورت saman-rokh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,766 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سمن رخ

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سمن رخ و معنی اسم سمن رخ

ریشه اسم سمن رخ

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمن رخ فارسی می باشد و تلفظ سمن رخ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَمن‌رخ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /s.-rokh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمن رخ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمن رخ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمن رخ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سمن رخ در ثبت احوال

(= سمن چهر)، ( سمن چهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمن رخ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمن رخ عدد " 950 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمن رخ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمن رخ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمن رخ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمن رخ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه آرام، خوشبخت

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

شخص ستوده و مورد اطمينان.

پاک تر، مقدس تر

ترکیب دو اسم محمد و معراج (ستوده و عروج)

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

پاک، نیکو، خوش‌بو

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید