سمندر

اسب تندرو و نیرومند

جنسیت اسم سمندر

پسر

سمندر به انگلیسی

samandar

تعداد سمندر ها در ایران

1,236

تلفظ سمندر به فارسی

سَمَندر

ریشه اسم سمندر

فارسی

تلفظ سمندر به انگلیسی

/samandar/

رنگ اسم سمندر

آبی

ابجد اسم سمندر

354

ابجد وسیط اسم سمندر

18

ابجد صغیر اسم سمندر

21

درباره نام سمندر

سمندر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سمندر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سمندر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,236 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سمندر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سمندر و معنی اسم سمندر

ریشه اسم سمندر

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمندر فارسی می باشد و تلفظ سمندر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَمَندر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samandar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمندر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمندر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمندر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسب تندرو و قوی با رنگی متمایل به زرد

معنی اسم سمندر در لغت نامه دهخدا:
از یونانی سالامندرا در فرانسوی نیز سالامندر به معنی فرشته موکل آتش و پنبه کوهی و حیوان معروف است، نام ولایتی در هندوستان

معنی اسم سمندر در فرهنگ معین:
جانوری دوزیست شبیه سوسمار، چهارپا دارد و رنگ پوستش تیره است با لکه های زرد، می گویند در آتش نمی سوزد.

معنی اسم سمندر در ثبت احوال

۱- اسبي كه رنگ آن مايل به زرد باشد؛ ۲- (به مجاز) اسب تندرو و نيرومند؛ ۳- (در يوناني) «سالامندرا» به معني فرشته موكل آتش و پنبه كوهي و حيوان معروف است.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمندر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمندر عدد " 354 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمندر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمندر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمندر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمندر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نورِ نياكان، خرد و عقل

عشق و دوست داشتن

خرد، عقل

از نسل خورشید، زیبا و درخشان

باد تند و شدید، تندباد

مهربانی، لطف

ندا دهنده، صدا کننده، حادثه

عطا کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید