سمر

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

جنسیت اسم سمر

دختر

سمر به انگلیسی

samar

تعداد سمر ها در ایران

2,036

تلفظ سمر به فارسی

سَمَر

ریشه اسم سمر

عربی

تلفظ سمر به انگلیسی

/samar/

رنگ اسم سمر

آبی

ابجد اسم سمر

300

ابجد وسیط اسم سمر

12

ابجد صغیر اسم سمر

12

درباره نام سمر

سمر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سمر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سمر که در انگلیسی به صورت samar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,036 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سمر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سمر و معنی اسم سمر

ریشه اسم سمر

همانطور که گفتیم ریشه اسم سمر عربی می باشد و تلفظ سمر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَمَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سمر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سمر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سمر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سمر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. قصه و افسانه که در شب بگویند؛ افسانۀ شب.
۲. (اسم مصدر) افسانه‌گویی در شب.
۳. دهر؛ روزگار.
۴. شب و سیاهی شب؛ تاریکی شب.

معنی اسم سمر در فرهنگ فارسی معین:
افسانه

معنی اسم سمر در فرهنگ فارسی:
شب و سیاهی و تاریکی، افسانه شب، دهر، روزگار

معنی اسم سمر در ثبت احوال

۱- (در قديم) حكايت، افسانه، داستان؛ ۲- (به مجاز) مشهور و گفتار و سخن.

حروف ابجد و طالع بینی نام سمر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سمر عدد " 300 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سمر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سمر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سمر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سمر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

فلزی زرد رنگ و نسبتاً نرم، زر

شجاع و جنگجو

ثروتمند، یاور آتش، محافظ آتش

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

الیاس

ترکیب دو اسم مهر و افروز (روشن کننده و مهربانی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید