سما

آسمان

جنسیت اسم سما

دختر

سما به انگلیسی

sama

تعداد سما ها در ایران

79,011

تلفظ سما به فارسی

سَما

ریشه اسم سما

عربی

تلفظ سما به انگلیسی

/samā/

رنگ اسم سما

نیلی

ابجد اسم سما

101

ابجد وسیط اسم سما

5

ابجد صغیر اسم سما

11

درباره نام سما

سما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سما که در انگلیسی به صورت sama نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 79,011 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سما

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سما و معنی اسم سما

ریشه اسم سما

همانطور که گفتیم ریشه اسم سما عربی می باشد و تلفظ سما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سما در لغت نامه‌دهخدا :
سما در میان فارسی زبانان با حذف همزه به معنی آسمان آمده :

آب رونده به نشیب و فراز
ابر شتابنده بسوی سماست .

ناصرخسرو


معنی اسم سما در فرهنگ فارسی عمید :
سماء، جمع: سَماوات، آسمان.

معنی اسم سما در ثبت احوال

(در قديم) آسمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام سما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سما عدد " 101 " و ابجد وسیط " 5 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرنده‌ای شکاری کوچک‌تر از باز

كسی كه خانه‌های خوب فراهم می‌کند، آگاه، خردمند، از شخصیت‌های شاهنامه

يكتا پرست و موحد

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

ترکیبی از دو اسم محمد و رامین (ستوده و طربناك)

(به مجاز) زیبارو

گل چهره، زیبارو، دارای چهره ای مانند گل

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران