سلیم

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

جنسیت اسم سلیم

پسر

سلیم به انگلیسی

salim

تعداد سلیم ها در ایران

45,462

تلفظ سلیم به فارسی

سَليم

ریشه اسم سلیم

عربی

تلفظ سلیم به انگلیسی

/salim/

رنگ اسم سلیم

نارنجی

ابجد اسم سلیم

140

ابجد وسیط اسم سلیم

20

ابجد صغیر اسم سلیم

14

درباره نام سلیم

سلیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سلیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سلیم که در انگلیسی به صورت salim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 45,462 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سلیم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سلیم و معنی اسم سلیم

ریشه اسم سلیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم سلیم عربی می باشد و تلفظ سلیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَليم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /salim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سلیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سلیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سلیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث : سلیمه.

معنی اسم سلیم در فرهنگ فارسی عمید:
سالم، درست، بی عیب، (صفت) [قدیمی] بی آزار، آرام و مطیع. [قدیمی] ساده لوح، ساده دل. (صفت) [قدیمی] سهل، آسان. (صفت) [قدیمی، مجاز] مارگزیده، این معنی از جهت تفال به سلامت است. (اسم) (ادبی) در عروض، از بحور شعر بر وزن مستفعِلُن مفعولاتُ مفعولات.

معنی اسم سلیم در فرهنگ مع ین:
سالم، بی عیب

معنی اسم سلیم در فرهنگ فارسی:
سالم، درست، بی‌عیب. رسته از آفات. رام، مطیع. مارگزیده. جمع : سلمائ.

معنی اسم سلیم در لغت‌نامه دهخدا:
درست و صاحب سلامت. بی‌عیب. بی‌گزند از آف ت. تندرست و سالم. مرد ساده دل و احمق. ساده لوح. آسان در مقابل صعب و سخت.

معنی اسم سلیم در ثبت احوال

۱- داراي قدرت تشخيص و داوري درست، سالم و بي‌عيب؛ ۲- (در قديم) آرام و مطيع، ساده دل و خوش‌باور؛ ۳- (در حالت قيدي) در حال سلامت و به دور از هر گزند و آسيب؛ ۴- (اَعلام) نام سه تن از شاهان عثمانی ۱) سلیم اول [۹۱۸-۹۲۶ قمری] پدرش را وادار به کناره گیری کرد، برادرا نش را کشت، ایرانیان را در جنگ چالدران شکست داد، مصر را به تصرف درآورد و عربستان را مطیع ساخت.
۲) سلیم دوم [۹۷۴-۹۸۲ قمری] در زمان او قبرس و تونس تسخیر شد.
۳) سلیم سوم [۱۲۰۳-۱۲۲۲ قمری] دو بار در جنگ با روسها شکست خورد، در زمان او مصر و آلبانی استقلال یافت.
به دست ینی چریها کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سلیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سلیم عدد " 140 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سلیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سلیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سلیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سلیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و نادر (ستوده و کمیاب)

ترکیب دو اسم محمد و پویا (ستوده و پوینده)

ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

ماهرو، ماهچهر

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

سرافرازی، ارجمندی، بزرگواری

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

دانا، در آیین زرتشتی به خدا اطلاق می گردد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید