سلیله

دخت، فرزندِ دختر

جنسیت اسم سلیله

دختر

سلیله به انگلیسی

salile

تعداد سلیله ها در ایران

660

تلفظ سلیله به فارسی

سَليله

ریشه اسم سلیله

عربی

تلفظ سلیله به انگلیسی

/salile/

رنگ اسم سلیله

طلایی

ابجد اسم سلیله

135

ابجد وسیط اسم سلیله

27

ابجد صغیر اسم سلیله

18

درباره نام سلیله

سلیله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سلیله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سلیله که در انگلیسی به صورت salile نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 660 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سلیله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم سلیله و معنی اسم سلیله

ریشه اسم سلیله

همانطور که گفتیم ریشه اسم سلیله عربی می باشد و تلفظ سلیله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَليله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /salile/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سلیله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سلیله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سلیله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سلیله در فرهنگ فارسی عمید:
فرزند اناث، دختر.

معنی اسم سلیله در ثبت احوال

(در قديم) دختر، دخت، فرزندِ دختر.

حروف ابجد و طالع بینی نام سلیله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سلیله عدد " 135 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سلیله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سلیله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سلیله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سلیله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

غلام، بنده

آن که در حال حرکت به نرمی و آرامی است، جوينده

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم محمد و کسرا (ستوده و خسرو)

مؤنث فرحان ،شاد، مسرور، خوشحال

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

پاک، بی‌گناه، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است

نام دو تن از شاهان اشكانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید