سلاله

فرزند، نسل

جنسیت اسم سلاله

دختر

سلاله به انگلیسی

solale

تعداد سلاله ها در ایران

2,630

تلفظ سلاله به فارسی

سلاله

ریشه اسم سلاله

عربی

تلفظ سلاله به انگلیسی

/solāle/

رنگ اسم سلاله

بنفش

ابجد اسم سلاله

126

ابجد وسیط اسم سلاله

18

ابجد صغیر اسم سلاله

18

درباره نام سلاله

سلاله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سلاله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سلاله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,630 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سلاله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سلاله و معنی اسم سلاله

ریشه اسم سلاله

همانطور که گفتیم ریشه اسم سلاله عربی می باشد و تلفظ سلاله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سلاله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /solāle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سلاله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سلاله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سلاله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سلاله در فرهنگ فارسی عمید :
نسل. فرزند. [قدیمی] آنچه از چیزی بیرون کشیده شود. [قدیمی] نطفه. [قدیمی] خلاصه.

معنی اسم سلاله در فرهنگ فارسی معین :
نسل ، فرزند، نطفه.

معنی اسم سلاله در فرهنگ فارسی :
خلاصه، نسل، فرزند، نطفه. آنچه بیرون کشیده شود از چیزی. بچه کودک. هر چیز برگزیده.

معنی اسم سلاله در ثبت احوال

۱- نسل؛ ۲- (در قديم) فرزند، نطفه.

حروف ابجد و طالع بینی نام سلاله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سلاله عدد " 126 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سلاله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سلاله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سلاله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سلاله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ، بلند مرتبه

مانند مینا، نام گلی است

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

ابری که در شب آید، نام يكی از دختران امام موسی كاظم(ع)

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

دلیر، شجاع

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

بزرگی، جلال، شوکت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید