سعیا

نام پيغمبری كه بشارت آمدن عيسی را داد

جنسیت اسم سعیا

پسر

سعیا به انگلیسی

saeya

تعداد سعیا ها در ایران

375

تلفظ سعیا به فارسی

سَعيا

ریشه اسم سعیا

عربی

تلفظ سعیا به انگلیسی

/saeyā/

رنگ اسم سعیا

زرد

ابجد اسم سعیا

141

ابجد وسیط اسم سعیا

21

ابجد صغیر اسم سعیا

15

درباره نام سعیا

سعیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سعیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سعیا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 375 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سعیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سعیا و معنی اسم سعیا

ریشه اسم سعیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعیا عربی می باشد و تلفظ سعیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَعيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saeyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سعیا در لغت نامه دهخدا:
نام پیغمبری که بشارت آمدن عیسی را داد.

معنی اسم سعیا در ثبت احوال

(اَعلام) نام پيغمبري كه بشارت آمدن عيسي را داد؛ [به تعبيري اين واژه از سعي به معني تلاش و كوشش + الف (اسم ساز) تركيب شده است].

حروف ابجد و طالع بینی نام سعیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعیا عدد " 141 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سعیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سمرکند یا سمرقند

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

گواه، (به مجاز) محبوب، خداي تعالي، عالی

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

دارای نقش ، نقش‌دار

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

پاک، بی‌گناه، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است

دختر مهربان و با محبت،دختر خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید