سعود

سعادت، نیک‌بختی

جنسیت اسم سعود

پسر

سعود به انگلیسی

soeud

تعداد سعود ها در ایران

1,870

تلفظ سعود به فارسی

سُعود

ریشه اسم سعود

عربی

تلفظ سعود به انگلیسی

/soeud/

رنگ اسم سعود

بنفش

ابجد اسم سعود

140

ابجد وسیط اسم سعود

20

ابجد صغیر اسم سعود

23

درباره نام سعود

سعود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سعود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سعود، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,870 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سعود

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سعود و معنی اسم سعود

ریشه اسم سعود

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعود عربی می باشد و تلفظ سعود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سُعود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /soeud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سعود در فرهنگ فارسی عمید:
مبارک شدن،خجسته شدن، نیک‌بخت شدن.

معنی اسم سعود در ثبت احوال

(جمع سَعد) ۱- (در قديم) سعادت‌ها، نيك بختي‌ها، خجستگي‌ها؛ ۲- (اسم مصدر) سعادت.

حروف ابجد و طالع بینی نام سعود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعود عدد " 140 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سعود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه، نور ماه، (به مجاز) زیبا، نهر آب

منسوب به خورشید، (به مجاز) زیبارو

فرمان خداوند، از واژه های قرآنی

وجود مطلق و هستی بخش، بی‌همتا

ویژگی زن بزرگوار و گرامی، کریمه، هر چیز گرامی

آصف، با تدبیر و خردمند

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید